Міфи про двері: навколо виробники?

Міфи про двері: навколо виробники?

Замовляючи двері, необхідно мати загальне уявлення про ланцюжок «виробник-покупець», щоб уникнути в майбутньому негативних емоцій. Адже відомо, що емоція дорівнює фактам мінус очікування. Повна відсутність уявлення про те, як двері потрапляють до вас у квартиру, може призвести до завищених очікувань з вашого боку, і, відповідно, після зіткнення з реальністю – до негативних емоцій.
Отже, що потрібно знати:
Основна маса дверей, особливо шпонованих та МДФ, виготовляється на кількох великих підприємствах України або за її межами. Тому не вірте, коли кожен маленький магазинчик у Києві гордо називає себе виробником. Продавці особливо напирають на цей факт, обіцяючи терміни (як правило, швидкі) виконання замовлення. Справді, якщо ти контролюєш весь ланцюжок від верстата до під'їзду, можна щось конкретне говорити про терміни. Тим не менш, на жаль, абсолютна більшість продавців отримує двері по тих самих каналах, які узагальнено можна представити як:

Тому більшість продавців схильні до тих самих хвороб: прострочені замовлення, періодичні проблеми з тією чи іншою моделлю, якість. Тільки щоб не відлякувати покупця, якому властиво вибирати саме те, що зараз без «перламутрових гудзиків», кожен продавець пояснює ці проблеми по-своєму: від «машина зламалася» до «а ми цю модель вирішили зняти з виробництва — вона не має попиту ». Мало хто відповість, що на виробництві сталася пожежа, постачальник лаку, шпону або деревини підвів, або просто всі двері із заводу відвантажили до Борисполя, «прокатив» внутрішній ринок, бо експорт завжди на першому місці.

Вся ця брехня на благо зазвичай виходить тим боком, що ви чекаєте на ваше замовлення на тиждень (як мінімум) більше. Дрібниця, а неприємно - особливо якщо ви виконуєте цілий комплекс ремонтно-будівельних робіт, і всі терміни вже жорстко узгоджені з іншими будівельними спецами.
Тому цікавтеся схемою руху товару у продавців, щоб самим прикидати можливі форс-мажори та зробити правильний вибір.
Найчастіше маленький магазинчик, за рахунок того, що вся інформація на замовлення, їх черговість, терміни знаходиться в голові однієї людини - діють оперативніше з доставки-установки дверей, порівняно з міні-монстрами дверного ринку, що мають кілька магазинів під одним господарем, хоча і той та інші беруть двері на одному оптовому складі.
Звичайно, є справжні невеликі виробники. Але зазвичай це двері з масиву сосни, вільхи або дуба. Я не відношу до виробників тих, хто бере на заводах напівфабрикат (наприклад, ґрунтований МДФ, так званий грунт) і сам робить фінішне доведення (як правило — фарбування; або самі виготовляють погонаж до заводських полотн). Такі псевдовиробники так само залежать від «косяків» заводу, як ті, хто бере і повністю готову продукцію.


Написати відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре